בית/הורות, המאמא שבפנים/"כשאמונה ונחישות נפגשים"

"כשאמונה ונחישות נפגשים"

אמליה אלקיים - מאמנת א.נשים לצמוח מהקושי - כשאמונה וקושי נפגשים

אם היו אומרים לכם שתיוולדו קצת שונים, יש שיאמרו "חריגים", שתעברו לא מעט ניתוחים – שהראשון שבהם יהיה בגיל שעתיים. תגדלו, תיכנסו למסגרות (רגילות), וברור שתעברו אתגרים (שיכללו השתלבות בחברה "רגילה"), כל אחד וההגדרה שלו למילה "רגיל". הייתם שמחים להיוולד?

אומרים שאנחנו בוחרים את החיים שלנו לפני שאנחנו נולדים לתוכם, אני מזוכיסטית ברמות. אם לא קשה ומאתגר לי, אני משועממת.

כל גיל יביא עמו חוויות, טובות יותר, טובות פחות: תלמדו, בעיקר בבית ספר של החיים, ובמסגרות שינסו לסגור בפניכם את הדלת להיות עצמכם, ברגע שקצת קשה לכם, ולהם אתכם- הם יחפשו להתנער ממכם.
תשרתו בצבא, כי יש הרבה משתמטים שלא בא להם לתרום את חלקם, והרי יש פראיירים שיעשו את זה במקומם.
תלמדו לתואר ראשון במכללה לחינוך שמעבירה מסר של – אם יש לכם מוגבלות אל תבואו ללמוד אצלנו, אנחנו לא נגישים לכולם.
ואז- גולת הכותרת: תיכנסו לזוגיות כמובן – הרי ביננו מי רוצה להיות לבד? גם אם זה אומר להתפשר קצת.
בזוגיות תקבלו כל יום מראות לפנים, מצד אחד, היא תהיה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לכם, ומצד שני הסיוט הכי גרוע, תלוי מתי, ומאיזה זווית תסתכלו על הדברים.
לנשים שביננו, תתחתנו – יפה לכן, נבחרתן מכולן על ידי הסוסים בלי האבירים, תקשיבו לי – שיחקתן אותה, אל תתנו לרכבת לנסוע בלעדיכן…

טוב, עכשיו ברצינות – קחו את הזמן!!! מה שצריך לקרות יקרה, בין אם תעזרו לדברים ותזרזו אותם, ובין אם תתאזרו במעט סבלנות. זה קשה, מי כמוני יודעת.

כאשר תרגישו שאתם חייבים לקבל עוד כלים לפני שאתם שוברים את הכלים, תצאו לעוד לימודים… חוץ מבזבוז כסף, תצאו עם תובנה או שתיים נוספות לחיים, התובנה הכי גדולה שלי היא- שלא צריך ללכת למומחים כדי להיות מאושרים או אומללים, שתי התכונות טמונות בתוכנו.

כחלק מהמסע שלכם לכיוון הגשמת החלום – תהיו אתם החלום. אנשים רואים את אלון גל בטלוויזיה, לא אני. הלכתי ולמדתי אצלו. להגיד לכם שעכשיו החיים השתנו לי ב180 מעלות? אני לא יודעת, ולא אוהבת לשקר. אבל זכיתי בהמון מתנות יקרות ערך ובהכרת הייעוד שלי.

אתם בטח שואלים את עצמכם איך הגעתי אליו? 

אז  קרה לי מקרה מצער, ובפעם המי יודע כמה, כמעט איבדתי את חיי. יכולתי אומנם לעזור לגורל ולסיים את מה שהתחיל, רצון לא היה חסר! אבל במקום זאת, בחרתי באופציה היחידה שאני מכירה- בחיים, והחלטתי שמפה הייעוד שלי  זה לאפשר לאחרים להסתכל  על החיים מזווית יותר חיובית, אז- פתחתי קבוצות אימון בפייסבוק "לצמוח מהקושי" + קבוצה בשם- אמליה אלקיים – מאמנת א.נשים לצמוח מהקושי.

מה השלב הבא?  

אני חוזרת אליכן נשים לרגע ברשותכן,  בטוח – תרצו ילדים… הרי בשביל מה התחתנתן??? מכירים את המשפט: אנחנו מתכננים תוכניות אבל לה' יש תוכניות משלו, עידנתי קצת, זה הולך: אנחנו מתכננים תוכניות וה' צוחק. אז הוא בסטנד אפ קבוע עלי, כל יום מריץ צחוקים וכותב בדיחות חדשות על חשבוני. אבל יודעות מה? אני שמחה להיות לו למקור השראה, כנראה הוא מאמין בי אם בונה עליי הרים וגבעות.

אז ילדים כרגע לא נראים באופק, ואז את (אני) ניצבת מול סיטואציות של חברות ובנות משפחה שכבר יש להן ילדים, וחברות שמבחירה אין להן, לכי תביני, יש גם אמצע, לא בחרתי – נכון בחרו עבורי, אבל הכל לטובה – גם אם לא הכל טוב.

בזמן שחברות שלי ובנות משפחה שלי עסוקות בגידול ילדים, ובטיפוח משפחות לתפארת, אני גם עסוקה – אבל בעצמי, בגדילה שלי – ולא לרוחב, בצמיחה שלי – ולא לאורך. אבוד לי עוד לצמוח, אבל אבוד רק מבחינת הגובה, וחוץ מזה – אומרים שדברים טובים באים באריזות קטנות.

אומרים ש“מסע של אלף קילומטרים מתחיל בצעד אחד.” אל תפחדו לעשות אותו. מקסימום תצליחו. – לאו דזה

 

הבטחתי לכם סיפור הצלחה, אז אם עדיין לא הבנתם, החיים לא מתנגנים לפי החליל שלנו, ורובנו לא יודעים בכלל לנגן. אבל אנחנו כן יודעים דברים שייחודים רק לנו – אני יודעת להקשיב, אני יודעת לתת עצות מעולות, ואני יודעת שכאשר דבר אחד חסר לנו, דבר אחר מגיע במינון יותר גבוה מאשר אצל אחרים.

אל תהיו קשים עם עצמכם – החיים יעשו בשבילכם את העבודה, תאכלו אותם בלי מלח.

אתם יכולים לוותר לעצמכם, ויכולים להילחם עבור עצמכם – הכל תלוי בכם.

“התהילה הגדולה בלחיות – אינה טמונה בלא ליפול לעולם, אלא בלקום כל פעם שנופלים.” הנפילות שלנו מעצבות אותנו, לא מגדירות אותנו. – נלסון מנדלה

 

אז אחרי ששמעתם, ואחרי שראיתם. תגידו לי אתם – אני סיפור הצלחה?

רוצים לשמוע עוד? תכתבו לי ונעשה הרצאה zoomit

המאמר נכתב ע"י:

אמליה אלקיים
מוזמנות להכיר אותי ואת השירותים שלי באתר שלי

לאתר של אמליה

הצטרפי לקהילת מאמאנטו בפייסבוק לעוד מלאאא תוכן, טיפים והטבות