בית/הורות, המאמא שבפנים, זוגיות, מוטיבציה/9 דרכים שיכולים לעזור קצת לשחרר לחץ וסטרס (ואלוהים יודע כמה זה נחוץ בתקופה ההזויה הזו)

מוצאת את עצמך מתפסת על הקירות, מתפוצצת, בלי יכולת יותר להכיל? הנה 9 דרכים שתוכלי קצת לשחרר קיטור

מאמאנטו - 9 דרכים שיכולים לעזור קצת לשחרר לחץ וסטרס

אנחנו כאמהות שמגדלות ילדים לבד עלולות למצוא את עצמינו על סף פיצוץ, בלי יכולת יותר להכיל ילדים, משימות, דרישות ואת העומס היומיומי השוטף. נסי חלק מהשיטות הבאות ואולי אחת מהן תוכל לעזור לך לשחרר קצת לחץ

הכל יחכה

תנסי לקחת הפסקה מהשגרה הקבועה שלך, תתרחקי מהמטלה שאת עסוקה בה, קחי לעצמך כמה דקות ותחזרי אליה אחר כך (תאמיני לי היא תחכה)

פינה שקטה

תמצאי לך פינה שקטה, תתרכזי בנשימה שלך, נשימות עמוקות יכולות לעזור להרגיש רגועה יותר, נשמי פנימה דרך האף והחוצה דרך הפה. תהיי מודעת לנשימות שלך, נסי לספור עד 4 בכל נשימה ושוב בכל נשיפה. נסי להתרכז בכל אזור בגוף ונסי לשחרר כל אזור זה אחר זה. התחילי במצח, בעיניים, בפה בסנטר וכך הלאה לכל הגוף.

תשקעי במוזיקה

שימי מוזיקה שעושה לך טוב (את זה כבר שמעת אני בטוחה). אבל קחי את זה צעד אחד קדימה, שימי אוזניות וממש תתחברי למוזיקה, תתרכזי בצלילים, תנסי לזהות את כלי הנגינה השונים, באיזה אוזן את שומעת כל צליל, תהיי כולך במוזיקה.

תברחי קצת למקום אחר

גם אם את לא יכולה באמת לברוח, דמייני את עצמך במקום מרגיע, את יכולה לבחור מקום שביקרת בו פעם בעבר, תעלי אותו מתוך הזכרון או אולי תבחרי מקום שאת מדמיינת. תתרכזי בכל פרט במקום שבחרת. איך הוא נראה, מה הצבעים, הצורות, הצלילים, הריחות. תני למחשבות שלך לטייל, לראות את הנוף הנשקף, תתרכזי בכל פרט ופרט, היי כולך שם במחשבות, בדמיון.

שחררי דרך הגוף

תנסי הרגעה פעילה, פעילות גופנית רגועה, אולי יוגה, פילאטיס, מתיחות עדינות או הליכה נעימה ומרגיעה.

מתי בפעם האחרונה ניסית קצת מדיטציה?

נסי תרגילי רגיעה מונחים, כמו מדיטציה או תרגילי הרגעה אחרים – יש אינסוף מנחי מדיטציה ביוטיוב או אפליקציות, נסי כמה עד שתמצאי את זה שאת מתחברת אליו ועוזר לך להתנתק קצת, לנשום ולהירגע.

תני לידיים שלך ליצור, להרגיש את החומר

תתחברי לצד היצירתי שבך. נסי לצייר, לצבוע מנדלות, לעשות יצירה, פרוייקט DIY או אולי לנגן, לתפור, לסרוג או לאפות. תנסי להתרכז בהנאה שבדרך, בעשיה עצמה ולא בהכרח בתוצאה

ירוק בעיניים

נסי לבלות יותר זמן בחוץ, בטבע, טיילי במקום ירוק, התרכזי בפרחים, בצמחים, בעולם החי, תוכלי להתעסק עם עציצים במרפסת או בגינה, תהיי מודעת למה שאת עושה ברגע הזה, תהיי ברגע, תרגישי את האדמה בידיים, את צבע הפרחים, את הצלילים…

Power Nap

נסי לשים את הראש 15 דקות, לא להיכנס לשינה עמוק מידי, אבל מספיק בשביל הטענה מהירה. תהיי מופתעת כמה זה משמעותי ויכול להחזיק אותך אל תוך הערב.

אל תדאגי יותר מידי אם פעילות כזו או אחרת לא עוזרת, תנסי אותה כמה פעמים ואם היא לא מתאימה, פשוט תעברי לדרך אחרת, תנסי למצוא את הדרך שלך להשתחרר וקחי את הזמן כדי להנות מהדרך…