בית/חסכון, תכנון פיננסי/6 דרכים לחיסכון בעלויות התקשורת הביתיות

6 דרכים לחיסכון בעלויות התקשורת הביתיות

6 דרכים לחיסכון בעלויות התקשורת הביתיות מאמאנטו. נטו אמא נטו עצמאות כלכלית

בעידן של חוסר וודאות כלכלית ויוקר מחיה שממשיך לתפס, כדי לחסוך סכומים משמעותיים לאורך זמן, שווה להתרכז לרגע בעלויות חבילת התקשורת המשפחתית שלנו.

אם נבחן לרגע מה כוללת חבילת התקשורת של רובנו נמצא כמה סעיפים משמעותיים ביניהם: אינטרנט תשתית וספק, טלוויזיה רב ערוצית (yes, HOT, Netflix  וכו'), טלפון קווי וטלפון נייד. כבר במבט ראשון אפשר לראות שחבילת התקשורת מגלמת הוצאה לא מבוטלת כלל. היתרון הוא שעם יחסית מעט השקעה וזמן אפשר לצמצם את עלויות חבילת התקשורת ולחסוך סכומים לא מבוטלים כלל לאורך זמן.

ניהול תקציב שנתי

אנחנו כבר יודעות שהצעד הראשון שלנו בלקחת שליטה על העתיד הכלכלי שלנו היא לבחון ולבנות תקציב הוצאות חודשי ושנתי. ישנם אינספור קבצי אקסל שניתן להוריד מהאינטרנט לשימוש זה. בהמשך העלה את הקובץ שבו אני משתמשת. בתקציב שלנו מופיע סעיף מיוחד להוצאות התקשורת שאנחנו מוציאות מידי חודש. לאחר שתמלאי את המספרים בטבלה, סביר להניח שתופתעי לגלות כמה את מוציאה בפועל.

השוואת חבילות הסלולר

קודם כל ערכי השוואה בין חבילות הסלולר שמציאות החברות השונות. רפורמת הסלולר צמצמה את חשבונות הסלולר שלנו במאות שקלים ובאמצעות השוואה פשוטה זו תוכלי לחסוך אפילו עוד. את ההשוואה ניתן לערוך בקלות באינטרנט באתרים להשוואת מחירים כגון: כמה זה?, SmartCut או הבוררת בין היתר.

עריכת ההשוואה בין חברות הסלולר תאפשר לך כמובן לעבור למסלול המתאים לך ביותר אך היא גם תיתן לך נקודת מיקוח מול החברה שאת מקבלת ממה שירות כיום.

ערכי בחינה איזו חברה נותנת לך את חבילת הגלישה הגדולה ביותר במחיר הנוח ביותר. אל תשכחי לבדוק את משך זמן ההצעה ומידה והוא מוגבל בזמן, הכניסי כבר עכשיו תזכורת מבעוד מועד על מנת שלא תמצאי את עצמך משלמת מחיר שקפץ פתאום אחרי 3 חודשי או שנה. כיום, שמספרי הנייד עוברים אתנו מחברה לחברה, אל תחששי לעבור בין החברות ונצלי זאת על מנת לקבל את חבילת הסלולר הטובה ביותר עבורך.

איך נוכל לחסוך בעלויות הטלוויזיה הרב הערוצית

בדומה לשוק הסלולר, גם שוק הטלוויזיה מציע מגוון רחב מאוד של אפשרויות והתחרות שנפתחה בשוק מציעות ללקוחות שירותי טלוויזיה במחירים משתלמים ונוחים.

נוכל כיום למצוא בשוק חברות חדשות מקומיות כמו סלקום, פרטנר לצד חברות בינלאומיות כמו נטפליקס ואמאזון אשר מציעות מגוון רחב במיוחד של ערוצים ועולמות תוכן איכותיים וההיצע רק הולך וגדל. בתגובה לתחרות חברות הטלוויזיה הוותיקות יותר yes, HOT וכו' מציעות חבילות אטרקטיביות יותר ויותר. גם כאן עשו סקר מחירים ובחרו את התכנים המתאימים לכן במיוחד במחיר המתאים לכן והשתמשו בתחרות הקיימת בשוק להשיג את המחיר הטוב ביותר שתוכלי.
הנה לך הלינקים הרלוונטים לצורך השוואת מחירי חבילות הטלוויזיה השונות:
כמה זה?, SmartCut או הבוררת בין היתר.

איך נוכל לחסוך בעלויות הטלפון הביתי הקווי

במקרה שבו אתם משלמים על הטלפון הביתי הקווי תשלום נפרד, שקלו את הצורך האמיתי שלכם בו. כיום לרוב האנשים יש טלפון נייד זמין ובמידה ואין לכם הורה קשיש או ילדים צעירים ללא טלפון נייד, יתכן שתוכלו לוותר עליו.

חבילות טריפל (חבילות משולבות)

חברות התקשורת מציעות לנו כיום לרכוש חבילות תקשורת משולבות הכוללות אינטרנט, טלוויזיה וקו טלפון ביתי. חבילות הטריפל המשולבות מספקות יתרון בולט בכך שהן מעניקות כתובת שירות אחת מרכזית ובדרך כלל ניתן לקבל מחירים אטרקטיביים אם מול רכישה של כל שירות בנפרד.

גם כאן ניתן למוצא אתרים שיערכו לכם את ההשוואה הראשונית בין ספקי חבילות הטריפל השונות: כמה זה?, SmartCut או הבוררת

מעקב אחר מבצעים

הירשמי לניוזלטר של הספק שלכם ובדקי מידי פעם אילו מבצעים הוא מציע. יתכן כי יש מבצע רלוונטי אליך שיוכל להוזיל לך את החשבון או לתת לך ערך גבוה יותר לסכום אותו את כבר משלמת. הכניסי לך תזכורת בתחילתו של כל רבעון להכנס לאתרי ההשוואה שציינו מעלה ובדקו האם תוכלי להשתדרג או להשיג מחיר אטרקטיבי יותר. עייני בחשבונית המס ששולח לך ספק התקשורת שלך ובדקי כי את משלמת רק על שירותים שנרשמת אליהם ושאת מעוניינת לקבל. במידה וישנם שירותים שהתווספו לאורך הדרך או שאינך צריכה – בטלי אותם.

לסיכום:

לצמצם את עלויות התקשורת שלנו הרבה פחות מורכב ממה שזה אולי נראה במבט ראשון. טיפה מחקר, קצת חוש מו"מ מול החברות ותוכלי לחסוך מאות שקלים בחודש ואלפי שקלים בשנה.