בית/כסף חכם/בניית תקציב

בניית תקציב »

אחד ההבדלים הגדולים ביותר בין העשירים לפחות עשירים הוא שאנשים עשירים מרוויחים ריבית, וכל השאר משלמים ריבית.

חשוב להבין שכסף הוא בסך הכל הכלי שבאמצעותו תוכלי להשיג את המטרות שלך. כדי שתגיעי לעצמאות כלכלית אמיתית, תצטרכי לעבור שינוי תודעתי. שינוי שהוא אולי לא פשוט, אבל ברגע שבו תאמצי לעצמך תודעה כלכלית זו, זה הרגע שבו תתחילי במסע שלך לכיוון העצמאות הכלכלית שלך, השגת המטרות שלך, והגשמת החלומות שלך!

השינוי התודעתי שלך מתחיל ונגמר במשפט הבא:

 "הכסף שלך צריך  לעבוד בשבילך – לא את בשבילו!"

ישנם 3 דברים שאם תעשי בהם שינוי, תוכלי להתחיל לגרום לכסף שלך לעבוד בשבילך. 3 שלבים שיעזור לך להשתחרר מהרגלי ההתנהלות הכלכלית שירשת ושאימצת כאורח חיים. כשתצליחי לעקוב אחריהם, תתחילי את לנהל את הכסף שלך ולא הוא אותך!

תקציב

אז החלטת שאת רוצה לשנות את מצבך הכלכלי – התקציב שלך הוא ללא כל ספק הצעד הראשון.

הכלי הטוב ביותר שיש לך כדי לעשות שינוי, לצבור הון עצמי ולבנות עושר הוא קודם כל תקציב ההכנסות וההוצאות שלך.

כשאת מגדירה לעצמך את התקציב, את מחליטה על מה ומתי את מוציאה את הכסף שלך במקום לתת לו לנהל את עצמו, כלומר – להתמוסס ולהיעלם. כשאת מגדירה את תחומי ההוצאות שלך, את הקטגוריות השונות וכמה את מקציבה לכל קטגוריה, את שולטת לאן הולך הכסף ועל מה. שליטה זו היא שתעניק לך את היכולת להשתחרר מהחובות ולהתחיל לנוע לכיוון המטרות והיעדים הכלכליים שלך.

אנשים יוצרים לעיתים קרובות תקציב, אך לא מצליחים להיצמד אליו או נוטשים אותו כלל לאחר חודש-חודשיים. נכון, זה דורש התארגנות מחדש, אך כשאת עם אצבע על הדופק, כשאת בודקת את התקציב שלך מידי חודש, עוקבת אחר ההוצאות ומבצעת התאמות לפי הצורך, תוכלי לוודא שאת מוציאה פחות ממה שאת מרוויחה. כך את יכולה להחליט מהם סדרי העדיפויות שלך, אילו דברים את באמת צריכה, מה הדברים שאת פשוט רוצה. עם תקציב מוגדר תוכלי להתחיל להתקדם לעבר היעדים האמיתיים שלך, המטרות שלך והחלומות שלך שעד כה נראו לך אולי כל כך רחוקים!                     

סגירת חובות

האם את יודעת כמה כסף את משלמת על ריביות מידי חודש? כמה מהתקציב החודשי שלך נאכל על ידי החזרת הלוואות או על ריביות על חריגות מהמסגרת שלך בבנק? אם היית יכולה לקחת את כל הכסף הזה, לחסוך אותו ו/או להשקיע אותו, מדהים כמה מהר היית יכולה לחסוך לפרישה שלך, לדירה שלך ולכל אותם דברים שהיית רוצה להגשים ולהשיג בחייך. כל חוב שאינו מנוהל, הופך לנטל ומגביל את הבחירות שאת יכולה לעשות, כך שאחד הדברים הטובים ביותר שאת יכולה לעשות הוא להשתחרר מהחובות ולהישאר בחוץ.

אם את נמצאת בחובות כבדים, יתכן שיציאה מהם נראית לך אולי בלתי אפשרית בשלב זה, ואולי הדחקה נראית כמו פתרון נוח יותר, אבל אם נבחן לעומק את החובות, ההלוואות וההתחייבויות – אפשר לבנות תוכנית ברורה ליציאה מכל אלה.

יש מגוון אסטרטגיות שאפשר להיעזר בהם על מנת לצאת מחובות ומגוון עוד יותר רחב של ארגונים שישמחו ללוות אותך מההתחלה ועד לצד השני. ארגון שבו שאני התנדבתי באופן אישי ואני ממליצה עליו בחום הוא ארגון פעמונים. ארגון ללא מטרות רווח אשר שם לנגד עיניו ליווי כלכלי למשפחות / אנשים אשר מחפשים לקחת שליטה על מצבם הכלכלי ומעוניינים בליווי ובהכוונה על מנת להגיע לאיזון כלכלי. עפ"י פרסום מ YNET  יותר מ – 71% המשפחות שקיבלו סיוע מארגון פעמונים, הגיעו לאיזון כלכלי, או שיפרו את ההתנהלות הכלכלית שלהן.

פעמונים

חיסכון והשקעה

אחרי שבנית תקציב, הכנת תוכנית לסילוק כל החובות וההתחייבויות הכספיות שצברת (במידה וצברת) והצלחת לייצר מציאות שבה ההוצאות שלך קטנות מההכנסות שלך, עכשיו הרגע להתחיל לחסוך באגרסיביות. הצלחת לחסוך בקופת החירום שלך סכום של כ – 6 חודשי עבודה, עכשיו הזמן להתחיל להשקיע!

זה הזמן לחלום! זה הזמן להגדיר מהי המטרה שלשמה את רוצה להגדיל את ההון העצמי שלך. החלום שלך יכול להיות צבירת הון התחלתי לרכישת דירה משלך, לחסוך הון עצמי שיבטיח את הבטחון הכלכלי שלך בפנסיה, אולי מימון שכר הלימוד האוניברסיטאי של ילדייך, אולי את חולמת לפתוח עסק משלך, לצאת ללימודים בעצמך או להשקיע בנכסים שיניבו לך הכנסה.

3 השלבים להשגת המטרות שלך:

הגדירי את החלום!

מהי ההשקעה הנדרשת?

התחילי לעבוד!