בית/חסכון, תכנון פיננסי/וירא יום רביעי כי טוב או מה היום הכי טוב לקניות בסופר?

"וירא יום רביעי כי טוב" או מה היום הכי טוב לקניות בסופר? 

וירא יום רביעי כי טוב – מה היום הכי טוב לקניות בסופר. מאמאנטו. נטו אמא. נטו עצמאות כלכלית קטן

כאשר אנחנו ממוקדות לחסוך בהוצאות למצוא את הדיל הטוב ביותר, מפתיע לגלות שגם ליום ולשעה שבה אנחנו עורכות את הקניות שלנו יש השפעה – אז מה היום הכי טוב לקניות בסופר? 

מתי את עורכת את הקניות בדרך כלל? מיד אחרי יום העבודה אולי, ככה סביב 17:00? ביום ראשון אחרי סעודות סוף השבוע כשהבית ריק או אולי בימי חמישי או שישי – לקראתן?

אם כן, את בחברה טובה. רוב הישראלים מגיעים לסופר במועדים קבועים פחות או יותר, מה שיוצר צפיפות ועומס על הקופות, תורים במחלקות הבשר והגבינות ובאופן כללי – עומס!

מבצעים והנחות

רשתות המזון מן הסתם מודעות לתופעה הזו, ושואפות לפזר את זמני המבקרים בחנויותיהם בכדי לצמצם תלונות לקוח, כדי לשפר את חווית הקניה ובעיקר לעודד לקוחות לחזור שוב ושוב, מידי שבוע. הרשתות משקיעות מאמצים לא מבוטלים בכדי להגדיל את שביעות הרצון של הלקוחות ולפזר את עומס הלקוחות בסופר. נוכל למצוא – מבצעים שתקפים רק בימים ובשעות ספציפיות, כגון: "ימי שוק" שבהם ניתן לקנות פירות וירקות במחירים מוזלים או לחמים, לחמניות ושאר מוצרי מאפה במחירי חיסול לקראת סוף יום הפעילות.

מומלץ לבדוק באיזה ימים הסופר שלך מציע את המבצעים האטרקטיביים ביותר

אז כדי לחסוך כסף בסופר – מתי מומלץ להגיע?

כדי להנות מעשרות אחוזי הנחה על ירקות, פירות, בשר, עוף, דגים ומוצרי מאפה, מומלץ להגיע לעשות קניות בסופר באמצע השבוע – ימי שני עד רביעי. השעה המומלצת היא שעת אמצע היום בה יש בדרך פחות לקוחות בחנות או אחרי 21:00 בערב – כמובן לפי הפעילות הספציפית של הסופר בו את עושה קניות.

מתי כדאי להימנע מלהגיע לסופר?

הימים העמוסים ביותר והימים בהם הסיכוי לקבל מבצע הוזלות נמוך ביותר הם ימי חמישי אחה"צ ושישי בבוקר שהם ימי השיא. שעות אחר הצהריים, בשאר ימות השבוע, גם נוטים להיות עמוסים יותר וחסכוניים פחות.

בנוסף ליכולת לערוך את הקניות בשקט, בנחת וללא עיכובים מיותרים, בימים ובשעות שבהם יש בחנות פחות פעילות, תופתעו לגלות שגם אתם כנראה גם תיקנו פחות. למה? מחקרים מראים שכאשר יש ריבוי לקוחות בחנות, גדל הסיכוי כי כל לקוח יקנה כמות גדולה יותר של מוצרים מתוך מעין תחושת שייכות.

לסיכום: 

נכון לעכשיו, הסבירות נמוכה שהישראלים ישנו את הרגלי הקנייה שלהם, אך אם את מחפשת לחסוך כסף ולערוך את הקניות שלך באווירה רגועה יותר, כדאי לך לשקול אולי לשנות קצת את זמני הקניה שלך.