בית/כסף חכם/יצירת הכנסה נוספת

יצירת הכנסה נוספת »

יצירת הכנסה נוספת או איך לייצר הכנסה פסיבית כל חודש?

במאמר לגרום לכסף שלך לעבוד בשבילך דברנו על חשיבות חסכון והשקעה לטווח ארוך. השקעה ארוכת טווח בנכס שמייצר לך הכנסה פסיבית זו דוגמה קלאסית.

נתחיל בהגדרה של הכנסה פסיבית

הכנסה פסיבית היא בעיקרה שבירת הקשר הישיר שכולנו גדלנו עליו בין זמן לכסף. שכיר ממוצע משקיע X שעות עבודה בחודש ומקבל תמורתן שכר, אשר נקבע במעמד חתימת הסכם ההעסקה. יצא ועבד בחודש מסוים פחות שעות קיבל פחות כסף באותו החודש. בחודש בו עבד יותר שעות יקבל העובד שכר גבוה יותר בתמורה לשעות הנוספות שעשה בפועל וכו'. נוציא מכלל זה עובדים המקבלים מה שמכונה "שכר גלובלי", שם השעות הנוספות מגולמות בתוך השכר החודשי והנוסחה דומה יותר ל"תעבוד פחות, תקבל פחות" ו"תעבוד יותר, תקבל אותו דבר". אין תוספת לשכר במידה ועבדת שעות נוספות – ובדרך כלל יש לא מעט שעות נוספות.

ההבדל בין יצירת הכנסה נוספת להכנסה נוספת פסיבית

יש אינספור דרכים להגדיל את ההכנסה החודשית שלך. תמיד כדאי להתחיל בלבקש העלאת שכר (הרי את ה"לא" כבר יש לך, כך שאין לך מה להפסיד). במידה ואת עובדת לפי מודל של תשלום לפי שעת עבודה, תוכלי לעבוד שעות נוספות במקום העבודה שלך. אולי יש עבודה שתוכלי לקחת לבצע בבית ולקבל תמורתם תשלום שעתי.

במידה והגדלת ההכנסה שלך ממקום העבודה שלך אינה מתאפשרת, תוכלי לבחון לעבוד בעבודה שאינה דורשת הכשרה מקצועית כמו סדרנית בסופר (בתקופת הקורונה לא מעט אנשים אימצו את האפשרות הזו ליצירת הכנסה). תוכלי לשקול לשמור על ילד אחרי שעות בית הספר או לתת שיעורים פרטיים בתחום שאת חזקה בו – כל הדרכים הללו, ורבים רבים אחרים הם דרכים לגיטימיות להגדיל את ההכנסה החודשית שלך והם יכולים בהחלט לעזור לך לסגור את החודש.

שימי לב למה שמשותף לכל הדרכים הללו – כל הדרכים הללו משמרים את המשווה זמן = כסף.

חזרה להכנסה פסיבית

כמה מכן ראתה את סרטוני הפרסומת בפייסבוק, ב YouTube או באינסטגרם המבטיחות פנסיה בגיל 23 למי שנרשם לקורס שיווק דיגילטלי כזה או אחר? 1-2-3 וזהו. איך שאת מסיימת את הקורס – זבנג החיים משתנים! ממצב שבו את קמה כל בוקר בלחץ להוציא את הילדים למסגרות ולהגיע למשרד על הדקה, כי כבר עשו לך פרצופים על האיחור של שבוע שעבר שהיית צריכה לקחת את הקטנה לטיפת חלב או שנאלצת להגיע לשיחה בבית הספר…

מתבקש שעכשיו אגיד משהו כמו "זה הכל שטויות, תעבדי יותר קשה וכך יהיה לך יותר כסף" זה מה שגדלנו עליו, לא? סורי, אבל אני לא יכולה. חלק גדול מהפרסומות האלה קולעות בול! את כן יכולה לעשות שינוי משמעותי בחיים שלך. השיטות האלה עובדות. וכן, החבר'ה האלה, בני ה – 23 מצליחים לעשות דברים שאנחנו בגילם לא חלמנו עליהם. אבל אנחנו בשנות ה – 2000 והכל אפשרי.

במהלך העשור האחרון (כן, התחלתי רק בגיל 37), יצירת הכנסה פסיבית היא נר לרגלי. כל הפעולות הכספיות שאני נוקטת מונחות במיקוד של "האם זה ייצר לי הכנסה פסיבית או לא?" וכיום אני מכניסה אלפי שקלים מידי חודש שלא תלויים במקום עבודה כזה או אחר. אלפי שקלים שמאפשרים לי להגיע למטרות שלי ולהגשים את החלומות שלי. אם תבחרי לקחת את הצעד הראשון שלך לעצמאות כלכלית, תוכלי, בדיוק כמוני, לעשות את השינוי. תתחילי בלבחור את התחום שבו את מעוניינת להתמקד, זה שמסקרן אותך, שמדליק בך איזה ניצוץ קטן שאולי זה זה. בשלב הבא נלמד קצת יותר על כל תחום ונבדוק איך את יכולה לקחת את הצעד הבא שלך לרווחה כלכלית.

תזכרי, לא חייבים ללכת על כל הקופה על ההתחלה! מה רע בלהתחיל להכניס עוד כמה מאות שקלים בחודש? אולי אלף? אולי אלפיים? עם השקעה לא גדולה, קצת עבודה קשה והתמדה תוכלי לשבור את תקרה הזכוכית שלך ולעשות שינוי בחיים שלך לטובה.

ממה אפשר ליצור הכנסה פסיבית?

יש מגוון כל כך רחב של אפשרויות שזה לגמרי מבלבל. אנסה לתת כאן סקירה קצרה של חלק מהדרכים הקיימות היום בשוק שבאמצעותן תוכלי להתחיל להגדיל את ההכנסה שלך – דגש על הכנסה פסיבית כמובן. תראי אם יש משהו שאת מתחברת אליו יותר. לאחר מכן נראה איך אפשר להפוך את מה שמעניין אותך להכנסה פסיבית משלך.

שיטות מסורתיות ליצירת הכנסה פסיבית

שוק ההון

נדל"ן מניב בישראל (נכסים נדל"ניים אשר ניתן לגבות עבורן שכר דירה או למכור אותן ברווח)

נדל"ן מניב בחו"ל

קופות גמל להשקעה

קרן השתלמות

שיטות של שנות ה 2000 ליצירת הכנסה פסיבית

פתיחת חנות באי-ביי / אמזון / שופיפיי

שיווק שותפים

כתיבת ספר דיגיטלי

דרופשיפינג

ערוץ יו-טיוב

הקמת בלוג / אתר

קורסים דיגיטליים

נדל"ן דיגיטלי

הלוואות חברתיות (הלוואות עמית לעמית)

Funzing - משנים את תרבות הפנאי בישראל

Funzing משנים את תרבות הפנאי בישראל

לסיכום:

יש מגוון דרכים בהן תוכלי להגדיל את הכנסותייך ולייצר עבורך הכנסה פסיבית. מטה תמצאי הרחבה על האפשרויות הקיימות. עייני בהן ותראי מה הכי מדבר אליך.
אני אישית בחרתי ללמוד ולשלב כמה תחומים יחד. בדרך זו אני יוצרת כמה מקורות הכנסה פסיביות שבסופו של יום מניבים לי הכנסה יפה –  לי זה עובד! מה איתך? מוכנה?

אשמח לשמוע מה ההתלבטויות שלך, מהן החלומות שלך, נמקד את הכשרונות והיכולות שלך ויחד נוכל למצוא את הדרך הייחודית שלך. מוזמנת לשלוח אלי מייל ואחזור אלייך באהבה ♥

יצירת הכנסה נוספת

מטה תמצאי חלק מהדרכים הקיימות היום בשוק שבאמצעותן תוכלי להתחיל להגדיל את ההכנסה שלך.

אם את שואלת את איך עצמך מאיפה להתחיל? להתחיל!

יצירת הכנסה נוספת על ידי הקמת בלוג או אתר. מאמאנטו. נטו אמא נטו עצמאות כלכלית

יצירת הכנסה נוספת באמצעות בלוג

האם באמת אפשר לעשות כסף מבלוג? התשובה היא פשוטה – כן בהחלט. אנשים פשוטים כמוני וכמו אינספור אחרים בארץ ובעולם מצליחים להגדיל את ההכנסה שלהם באופן משמעותי כבלוגרים.

קראי עוד >

יצירת הכנסה נוספת על ידי על ידי שיווק שותפים. מאמאנטו. נטו אמא נטו עצמאות כלכלית

מהו שיווק שותפים ואיך זה עובד?

במאמר יצירת הכנסה נוספת דברנו על מגוון הדרכים בהן תוכלי להגדיל את ההכנסה שלך ולהתחיל לחיות את החיים כפי שאת רוצה לחיות אותם! בפוסט הזה ארחיב על הגדלת ההכנסה שלך באמצעות שיווק שותפים.

קראי עוד >

10 דברים מפתיעים שאפשר למכור באינטרנט כדי להרוויח כמה שקלים נוספים

מכירת מוצרים באינטרנט שיעזרו לך להגדיל את ההכנסה החודשים שלך

מהארון, המחסן, הבוידם וחוף הים, החפצים שאת עשויה למצוא, יכולים להיות אוצר עבור מישהו אחר.

קראי עוד >