בית/השקעות, חסכון, תכנון פיננסי/8 דרכים פשוטות להתחיל לחסוך "גרוש לבן ליום שחור"

8 דרכים פשוטות להתחיל לחסוך "גרוש לבן ליום שחור"

8 דרכים פשוטות להתחיל לחסוך גרוש לבן ליום שחור. מאמאנטו. נטו אמא. נטו עצמאות כלכלית

במאמר הקודם שוחחנו על חשיבות צבירת קופת חסכון שתסייע לך להתמודד עם מצבים כלכליים לא צפויים או מקרי חירום. בהתנהלות היומיומית שלנו שבה אנחנו נאבקות "לסגור את החודש", להצליח גם לחסוך זה עלול להתפס כשילוב כמעט בלתי אפשרי. אבל בעזרת כמה צעדים קטנים, אשר מצטברים זה לזה לאורך זמן אפשר לעשות את הצעדים הראשונים לקראת עצמאות כלכלית.

הנה כמה דרכים שבאמצעותם תוכלי להתחיל לחסוך גרוש לבן ליום שחור:

«»

אספי בסוף כל יום את כל המטבעות שיש לך בארנק והפקידי אותם לצנצנת גדולה. תתפלאי כמה כסף מצטבר שם – שמרי אותו כקרן החסכון שלך.

«»

את עקרון הצנצנת את יכולה ליישם למגוון מטרות – מתקרב אירוע משפחתי חשוב – בר מצווה או אולי חתונה – פתחי צנצנת חדשה שנה מראש, הפקידי בה סכום קבוע של בין 100 ₪ ל- 150 ₪ מידי חודש. תעשי את החשבון – תוך שנה יש לך קרן חופשיה מרגשות אשם ובה כ – 1200- 1800 ₪ שיספיקו למתנה ואפילו לשמלה.

«»

השתמשי בקופונים וחסכי את ההפרש – לחלק גדול מרשתות הפארם וחלק מהסופרים יש תוכנית קופונים שניתן להדפיס או לפדות דרך אפליקציה ייעודית. חסכת 5 ₪ בזכות שימוש בקופון – הוסיפי גם אותו לקופת החסכון שלך!

«»

מכרי מוצרים ביד 2, בזירת המכירות של פייסבוק או באי-ביי עשי סקירת מלאי בבית (אולי גם סבתא תשמח אם תעשי לה קצת סדר בבית), בטח יש לך אופניים ישנות, תחפושות, מיקסר או סט קערות שקיבלת מהדודה – יאללה, בכמה קליקים את מעלה את המוצרים למכירה בחינם! הצלחת למכור הרווחת פעמים! פעם אחת יש לך עוד כמה שקלים שמתווספים לקופת החסכון שלך ובפעם השניה פינית מקום בבית לאנרגיות טובות שיבואו.
אל תשכחי, כל מה שלא נימכר אפשר לתרום בויצ"ו או להעלות לאתר אגורה, שם אנשים נזקקים ישחררו אתכם ממוצרים שכבר אינך צריכה ושעבורם הם זהב.

«»

תפגשי עם חברות בבית במקום בבית קפה – אם תכיני כוס קפה בבית, במקום לשבת על קפה ועוגה בבית קפה, תוכלי להגדיל את ההפקדות שלך לקופת החרום שלך – תתפלאי כמה מהר תגיעי לחיסכון משמעותי. רוב האנשים לא מודעים לכמה כסף הם מוציאים כל שנה על בתי קפה.

«»

מוצרים יד 2 – בקשי מחברות ומקרובות משפחה שיעבירו אליך בגדי ילדים היכולים להתאים לילדיך (זה תופס גם לגבי חולצות בית ספר) – חסכי מאות שקלים על בגדים שנהרסים בצבעי גואש או בוץ ושימרי את קניות הבגדים למתי שבאמת שווה להפגיז.

«»

לסיכום

אלה רק כמה רעיונות ודרכים שתוכלי להתחיל לחסוך ל"יום גשום" ואפילו עוד לא דברנו על בניית התקציב החודשי שלך. בהמשך אביא לך עוד רעיונות וטיפים איך תוכלי לנצל באופן אופטימלי את מה שיש לך כדי להשיג הרבה יותר. להיות בתבנית חשיבה כלכלית תאפשר לך לחיות חיים איכותיים הרבה יותר ורגועים שבו את מרשה לעצמך את מה שבאמת חשוב לך על חשבון כל הבזבוזים הקטנים שמונעים ממך את החלומות האמיתיים שלך.

קחי אחריות, קחי החלטה וצעד ועוד צעד יביאו אותך למחוז חפצך.