בית/המאמא שבפנים, יצירת הכנסה נוספת, מוטיבציה/אמא יחידנית? כל מה שאת צריכה כדי לעשות שינוי, נמצא כבר בתוכך!

אמא יחידנית? כל מה שאת צריכה כדי לעשות שינוי, נמצא כבר בתוכך!

אמא יחידנית? כל מה שאת צריכה כדי לעשות שינוי, נמצא כבר בתוכך! מאמאנטו

במפגשי האימון שלי, בקבוצות הפייסבוק ובתקשורת (כמה בתקשורת!!!) אני נתקלת כל הזמן בנשים מדהימות שחיות במציאות קורבנית. נשים ששולחות בקשות אל היקום, אל חברים, משפחה, אל אלוהי הפייסבוק – "אני זקוקה לכסף כדי לסגור את החודש", "תנו לי כסף לקנות אוכל לילדים", "אני חייבת עזרה בתשלום שכר הדירה", זה כל כך צובט את הלב וכל כך עצוב שכל כך הרבה לביאות הגיעו למצב כזה.

שלא תביני אותי לא נכון, אני יודעת איך זה מרגיש כשאין כסף לשלם שכר דירה, חשמל, ארנונה, זה אמיתי וכואב ומדמם ואין בושה בלבקש עזרה. אבל… וכאן יש אבל גדול… עם כל בקשת עזרה ממקום קורבני נשים אלה מקבעות את עצמן בתפקיד הקורבן. אני מצטערת להגיד את זה אבל אף אחד לא אוהב קורבן – אפילו לא הן! אני חותמת לך, שגם הן לא אוהבות, ואפילו מתעבות להיות קורבן, ושהן חולמות לחיות חיים של עצמאות כלכלית. חולמות אולי לקנות לעצמן דירה חמודה, להיות מסוגלות לקנות לבת שלהם את שמלת הכלה הכי מדהימה ever, לממן לה את הלימודים, לתת לה הזדמנות לפרוח ולצמוח, ואני בטוחה במיליון אחוז שהיו רוצות לחיות חיים נטולי דאגות, שתוכל לישון טוב בלילה ולקום כל בוקר לבוקר חדש מלא בתקווה ואור.

סורי, אבל הנה בא עוד אבל… קורבנות באה יד ביד, אזוקה בשלשלאות עם חוסר הצלחה. אנשים שחיים במקום קורבני מוצאים את עצמם מחפשים וזקוקים למישהו שיבוא ויגיד להם שהכל יהיה בסדר, הם נואשים שמישהו יקשיב להם בזמן שהם שקועים בקושי, בסבל, על מה שעשו להם ומה קרה להם. אולי איבדת בית, איבדת בן זוג, מתקשה לשלם את שכר הדירה, האקס לא עוזר והמשפחה לא שם, אבל… "את תהיי בסדר.".. "זה לא אשמתך"!

את רוצה להצליח? את רוצה לשנות את המציאות שלך?

זה טבע האדם לזעוק ולבקש עזרה כדי לצאת ממצב זה או אחר, אבל כדי להיות באמת מצליחים, כדי לצאת ממעגל הקורבנות והתלות אנחנו חייבות, פשוט חייבות להיות בעלת מה שאני קוראת לו "תלות-עצמית" ותכל'ס זה כל העניין! ברגע שאנחנו מפסיקות להיות תלויות באחרים אם זה האקס, המשפחה, החברות או אפילו המדינה, זה זה הרגע שנליח לפרוץ את מעגל הקורבנות. ברגע שנבין ונחליט שאנחנו תלויות אך ורק בעצמינו, לא באמא, לא באבא, לא במנטור, לא במורה או אפילו בקאוצ'ר, אז הכנפיים שלנו יצאו מגולם הפרפר ואז… אז נוכל לעוף.

קומי עכשיו, תעמדי מול המראה, תסתכלי לעצמך עמוק בעיניים, שימי יד על הלב ותצעקי חזק לעצמך: "אני תלויה אך ורק בעצמי!!!", אל תשאלי אחרים אם את צריכה לעשות משהו, אל תתייעצי עם אף אחד! תאמיני באמת שלך, בבטן שלך ובמה שהיא אומרת, תאמיני בכוחות שלך כלביאה אמיתית, כאישה שכולה עוצמה וכוח.
"אני תלויה בעצמי!
"ואף אחד לא יעמוד בדרכי!"
"אף אחד לא ינמיך אותי"
"אף אחד לא יגיד לי אם אני יכולה או לא יכולה"
"אף אחד"!!!

עם יד על הלב, כמה פעמים מצאת את עצמך שואלת אחרים, אהובים ככל שיהיו, מה כדאי לך לעשות, מתי ואיך? את מבזבזת זמן ואנרגיה יקרים כל כך!

את יודעת, בבטן, מה נכון בשבילך!

מה אם תגלי שאת לא צריכה אף אחד אחר, וכל מה שאת צריכה נמצא כבר בתוכך!!! יש בך את החוכמה, את היכולות, את העוצמה והכלים לשנות או אפילו להפוך את המציאות שלך על פיה. את יכולה להתחיל להרוויח יותר, לחיות חיים איכותיים יותר, ללכת עם ראש מורם וגאה, להיות המודל לחיקוי לילדים שלך, לבנים ולבנות שלך!

עכשיו, ברגע הזה, תיקחי החלטה להפסיק למלא את תפקיד הקורבן.

ההבדל היחיד שמבדיל כרגע ביני לבין נשים קורבניות, הוא שאני לא תלויה באף אחד, סליחה, סליחה זה לא נכון – אני כן תלויה באדם אחד – בי!!!

כמובן שאני מתייעצת עם חברות, עם ההורים אבל אני תלויה בעצמי. אני לא אומרת שאין לי מה ללמוד מאחרים – אוווו כמה שאני לומדת מאחרים, כל הזמן, בכל הזדמנות, בכל נושא. אני קוראת, שומעת הרצאות, רואה סרטונים ואם יש מישהו שנראה לי שווה את ההשקעה אני גם קונה תכנים כדי לקבל השראה, רעיונות ומוטיבציה, אבל אף אחד לא מחזיק עלי את השלטר, ואף אחד לא יכול להחליט אם אני אסגור את החודש או לא!

את לא שונה ממני בכלום!
אני גם חד הורית שמגדלת לבד שני בנים מתבגרים (שיהיו בריאים), גם אני הגעתי למצב שהוצאה לפועל ישבו לי על הגרון, עם חשבון בנק מוגבל ו – 50 ₪ לשבוע לקניות.

 גם את יכולה לפרוץ את מעגל התלות. תרימי את הראש, כן, תרימי את הראש ותראי את הלביאה שאת.
>> תכתבי בהערות מה הדבר הכי מפחיד שעשית בחיים שלך וששרדת וגם את תראי את הלביאה שבך! שלי היה לכתוב לך את השורות האלה.