בית/השקעות, יצירת הכנסה נוספת, תכנון פיננסי/האם באמת אפשר לעשות כסף מבלוג?

שוקלת יצירת הכנסה נוספת באמצעות בלוג – הנה כמה עובדות שכדאי שתדעי

יצירת הכנסה נוספת על ידי הקמת בלוג או אתר. מאמאנטו. נטו אמא נטו עצמאות כלכלית

במאמר יצירת הכנסה נוספת או איך לייצר הכנסה פסיבית כל חודש? הצגתי את מרבית הדרכים שניתן באמצעותם לייצר הכנסה נוספת. בפוסט הזה נדון בשאלה אם וכיצד יוצרים הכנסה מבלוג.

האם באמת אפשר לעשות כסף מבלוג?

התשובה היא פשוטה – כן בהחלט. אנשים פשוטים כמוני וכמו אינספור אחרים בארץ ובעולם מצליחים להגדיל את ההכנסה שלהם באופן משמעותי כבלוגרים.
כדי להצליח לעשות כסף מבלוג אין צורך בתואר או כישורים מיוחדים. צריך רק שני דברים – דחף להצלחה ותשוקה. בלוג הוא בבסיסו פלטפורמה דיגיטלית שבה אנחנו יכולים לשתף את התשוקה שלנו לנושא מסויים עם העולם. לספר את הסיפור, לשתף כלים והמלצות ולשחרר ליקום את מחשבותינו.

כמה זמן לוקח להתחיל ליצור הכנסה משמעותית מבלוג?

אם רק התחלת ואת מתמידה להעלות תכנים באופן עקבי, יקח לפחות 6 חודשים כדי להתחיל לראות קצת כסף. יש סיכוי לא רע שתצליחי ליצור הכנסה נוספת לאחר כשנה של פעילות רציפה והכנסה משמעותית כנראה תראי רק לאחר שנתיים של פעילות.
התוצאות שלך הם כמובן תלויות רק בך, ברמת בהשקעה שלך ובאיכות התכנים שלך. זו הנחת יסוד מוטעית מיסודה לחשוב שיצירת בלוג תייצר עבורך הכנסה באופן מיידי אך עם התמדה, מחשבה ובעיקר ♥ אין סיבה שלא תצליחי לייצר בלוג איכותי.

יש להתייחס לבלוג כמערכת יחסית לטווח ארוך וגם אם בהתחלה זה כואב, כמילות השיר, אחר כך זה יוצא החוצה וזה מתחיל לזרום. החלטת ללכת על זה – אל תתייאשי ואל תוותרי, תשקיעי את הזמן והמאמץ והבלוג שלך יביא לך לא רק הכנסה אלא המון סיפוק והנאה.

כמה כסף אוכל לייצר מבלוג?

השמיים הם הגבול ואת הסולם.

אין כמעט גבול. ברגע שהפלטפורמה קיימת תוכלי לעשות בה שימוש לשיווק מגוון אין סופי של מוצרים ושירותים. שום סכום לא מובטח ואף אחד כמובן לא מבטיח שזה יהיה קל. כמות הכסף שאפשר לייצר אינה מוגבלת, אין תקרות זכוכית ואין מגבלות מלבד המוטיבציה והיצירתיות שלך. זו אחת הסיבות שאני אוהבת את זה.
לאחר שיצרת תנועת קוראים לבלוג או לאתר שלך ע"י יצירת תוכן מעניין ובעל ערך, ההכנסות שלך יכולות להגיע ממגוון רחב של מקורות, אציין כאן חלק מהן:

1.שטחי פרסום וקידום מוצרים של עסקים בעלי זיקה לתחום הפעילות שלך

שטחי פרסום
לאחר שיצרת תנועה של קוראים נאמנים לבלוג שלך, עכשיו הזמן להתחיל להרוויח מזה כסף.

כמה עקרונות מנחים:

  1. העולם של היום מונע מפרסום
  2. הקוראים שלך הם לקוחות פוטנציאליים למגוון רחב של עסקים
  3. חברות אשר פועלות בנישה שלך מחפשות פלטפורמות בהן הן יוכלו לקבל חשיפה איכותית של מוצריהם לקהל לקוחות רלוונטי
  4. חברות ישמחו לשלם על שטח פרסום שמזרים אליהם לקוחות פוטנציאליים

שטחי הפרסום יכולים להיות פרסומות בסרגל הצדדי של האתר, בכותרת העליונה, התחתונה או משלובים בתוכן עצמו. הדרך הכי פשוטה היא להתחיל בהתחברות למערכת הפרסום של גוגל AdWords ולאחר שהתנועה גדלה אני ממליצה לבחון גם את AdThrive ו Mediavine.

ביקורת וקידום מוצרים
שוב, לאחר שהבלוג כבר פעיל וצבר קוראים, חברות ישמח לשלם לכם או לתת לכן מתנות חינם בתמורה לביקורת טובה, קידום מוצר והמלצות.

מאמרים פרסומיים
חברות רבות ישמחו לשלם לך על כתיבת מאמרים פרסומיים בתשלום שמזכירים אותם או את המוצר שלהם.

חסויות
בהתאם לגודל החשיפה שלך, חברות ישמחו לשלם לך על מנת לתת חסות לפודקסטים, ניוזלטרים ועוד

לקבל הכנסה משטחי פרסום היא דרך קלה להתחיל בה, אך חשוב לזכור כי עומס מודעות פוגע בחוויה של הקוראים. על מנת לשמור על בלוג איכותי ונעים, מומלץ לעשות שימוש מושכל בפרסומות ולהפנות את המשאבים והמאמצים שלך ליצירת הכנסה באמצעות מוצרים או שירותים שבאמת נותנים לקוראים שלך ערך.

באתר הספרים של אגם כבר ביקרת?

2.שיווק שותפים

כמשווק שותף את בעצם משווקת שירותים או מוצרים של אחרים. על כל רכישה או פעולה ספציפית שהוגדרה ע"י המוכר (כגון: השארת פרטי קשר וכו') שהקוראים שלך יבצעו באמצעות הלינק הייחודי שלך, תקבלי אחוזים.

שיווק שותפים הוא אחד מזרמי ההכנסה האהובים והרווחיים ביותר שלי. תוכלי להתמקד במוצרים או שירותים בהם את משתמשת ואוהבת מבלי שתצטרכי להתעסק עם מעטפת הלוגיסטיקה, שירות הלקוחות או ניהול מלאי. ארחיב על שיווק שותפים בפוסט ייעודי.

3.מוצרים דיגיטליים

בלוגרים רבים יוצרים ומוכרים מוצרים דיגיטליים משלהם. מוצרים דיגיטליים הם אחד מאפיקי ההכנסה הבאמת משתלמים, מכיוון שהם אינם דורשים מלאי וניתן להפיץ אותם במהירות ובקלות. אין תקורה ואין כמעט סיכון. דוגמאות למוצרים דיגיטליים שבלוגרים מייצרים:

קורסים דיגיטליים – למדי אחרים את מה שאת כבר יודעת ומכרי אותו שוב ושוב.
שיעורים או סדנאות מקוונות – הוראה דיגיטלית בסביבה חיה.
וובינרים וכנסים וירטואליים – כמו כנס או ועידה, אבל באופן מקוון.
ספרים אלקטרוניים (e-books) – יצירת ספר דיגיטלי הוא בעל פוטנציאל רווח טוב במיחד. כתיבת פוסטים לבלוג שלך יעזור לך להתמקד בערך שאת מביאה לקוראיך ואילו תחומים מעניינים אותם במיוחד.
תוכן פרימיום – אזור סגור רק למנויים אשר נותן ערך גדול במיוחד לקוראיך
תמונות / אודיו / וידאו – צלמים רבים מוכרים את התמונות או הסרטונים שלהם באתרי תמונות ברשת בסגנון Shutterstock ורבים אחרים.
אפליקציות, תוספים או ערכות נושא – נהדר לאוהבי קוד.

4.מוצרים פיזיים

אחד מאפיקי הרווח המשמעותיים שבלוגרים מקדמים הוא שיווק ומכירה של מוצרים פיזיים. הנה כמה דוגמאות:

ספרים – התוכן הרב הנאסף בבלוג ודינמיקת הכתיבה מעודדים בלוגרים רבים להפוך לסופרים בעצמם.
מוצרים בעבודת יד – האם את מאוהבי ה DIY או יצרנית של חפצי נוי, תכשיטים או רהיטים? הבלוג הוא מקום מושלם לשיווק ומכירת מוצרי ייחודיים ובכלל
מוצרים מיוצרים – יש לך רעיון למוצר או אפילו לקו מוצרים, שת"פ עם ייצרן יוכל להפוך חלום למציאות.
Drop-shipping – מצאת מוצרים במחיר אטרקטיבי שמשתלבים באופן טבעי בנישה שלך? קני בזול ותמכרי אותם דרך האתר שלך ברווח
שיווק שותפים – שיווק שותף של מוצרים פיזיים רלוונטי ביותר כאפיק רווח באתר או בבלוג שלך.
(POD (Print on Demand – דרך נוספת למכור מוצריים פיזיים היא להדפיס על פי הזמנה. ניתן ליצור קשר עם מגוון חברות שמספקות שירות זה.

5.שירותים

כאשר בידייך בלוג מבוסס עם קהל קוראים הולך וגדל, תתחילי לגלות כי נפתחות בפניך דלתות ומגוון הזדמנויות, ביניהם: הרצאות, הדרכות, ליווי אישי ועוד מגוון שירותים כיד הדימיון הטובה.
שוב, גם כאן, המגבלה היחידה היא היצירתיות שלך – ככל שתתעמקי בבלוג שלך, תגלי עוד ועוד הזדמנויות הניקרות בדרכך – השארי עם ראש פתוח ואוזניים קשובות!

איך להתחיל ליצר הכנסה כבלוגרית?

ישנם שלושה שלבים עיקריים להתחלה:

  1. הקימי והתחילי לנהל – בססי את עצמך כברת סמכא ע"י יצירת תוכן מעולה, בעל ערך ושימושי בתחום שבחרת להתמקד. בתחילה התמקדי ביצירת מאגר המונה לפחות 10-20 פוסטים איכותיים ובעלי ערך לקוראים שלך. היי מעורבת בקבוצות פייסבוק ובפורומים ועזרי לחברי הקבוצה עם תשובות לשאלות ולאתגרים שלהם.
  2. מוניטיזציה – בחרי את האפיקים השונים הרלוונטים לתחום הבלוג שלך, שבאמצעותם תוכלי לייצר הכנסה, לימדי אותם והתחילי לשלבם בתוכן שלך
  3. קשר אישי ושוטף – שמרי על קשר שוטף עם הקוראים שלך ועם כל מי שמוכן לשמוע, בכדי שהבלוג שלך ישאר חי ורלוונטי תמיד. בססי את עצמך ואת המוניטין שלך ולאט ובאלגנטיות תיצרי עניין וסקרנות אשר יובילו את הקוראים לבלוג החדש שלך. תשאלי את הקוראים שלך מה מעניין אותם לדעת, על מה הם היו רוצים שתכתבי וייצרי את הפוסטים שלך בהתאם.

מה לגבי בלוג חינמי ? עדיין אוכל להרוויח ממנו כסף?

כן. אך אני פחות ממליצה ללכת בכיוון הזה. כשאת משתמשת בשירות חינמי, אין לך שליטה מלאה על הבלוג שלך – השליטה נמצאת בידי ספק השירות שבחרת. מסלול זה עלול להיות מסוכן, בעיקר אם בכוונתך ליצור מהלוג שלך הכנסה ארוכת טווח.

ההמלצה שלי היא לבחור במסלול בלוג על פלטפורת וורדפרס המאפשר בניה קלה ותחזוקה פשוטה.