בית/המאמא שבפנים, זוגיות, מוטיבציה/מגדלת ילדים לבד ומוכנה להתחיל לצאת לדייטים? הנה כמה דברים שכדאי שתדעי

מגדלת ילדים לבד ומוכנה להתחיל לצאת לדייטים? הנה כמה דברים שכדאי שתדעי

אם יחידנית ומוכנה להתחיל לצאת לדייטים הנה כמה דברים שכדאי שתדעי. מאמאנטו. נטו אמא נטו עצמאות כלכלית
זה בלתי נמנע, אנשים – המאמא הרווקה שלנו תתחיל לצאת שוב לדייטים והפעם ננסה לרצף את הדרך לאהבה בכמה תובנות וטיפים מארגז הכלים המצטבר של כל אלה שצעדו בדרך לפניך.

יציאה לדייטים זה, בואי נגיד, סוג של "הרפתקה". מסע שמעורר רכבת הרים של רגשות ביניהם תקווה, אכזבה, התרגשות, תסכול, תשוקה, כאב ועוד ועוד ועוד. אם את גרושה טרייה או רווקה שגייסה מחדש את האומץ לצאת חזרה לעולם הדייטים, אני ממליצה לך לשכוח את כל מה שלמדת בסבבים הקודמים, דייטים כאמא עם ילדים זה כבר מסע אחר לגמרי. הנה כמה דברים שאולי יעזרו לך במסע.

רק כשאת מוכנה

עולם ההיכרויות הוא לדעתי, ההתבטאות המוחשית ביותר שאני חוויתי של יינג ויאנג. שתי קצוות מנוגדים אשר חוברים יחד למסע אחד סוער, למציאות הוליסטית ולעיתים גם סוריאליסטית. מציאות שמורכבת מעליות ומורדות, אופטימיות ואכזבה, תשוקה וכאב. צאי למסע כאשר יש באמתחתך אופטימיות ואמונה לצד זהירות ושמירה עצמית.

רק יצאת מקשר משמעותי? אל תקפצי למים מיד. קחי לך את הזמן שאת צריכה להחלים ותני לילדים שלך את הזמן שלהם לחזור לאיזון. אין לך מה להוכיח לאף אחד, אפילו לא לעצמך. תעשי ספירת מלאי של כל הטוב שיש סביבך, יש המון – צריך רק לזכור מידי פעם לעצור לראות אותם.

לפני שאת לוחצת על "שלח" להעלאת הפרופיל שלך לאתרי ההיכרויות, או נותנת אור ירוק לחברה מהעבודה לשדך לך את הבחור ההוא ש"את פשוט חייבת להכיר", עצרי, תנשמי והיי בטוחה שאת מוכנה למסע.

היפטרי מהאשמה

הנחת יסוד #1  – הילדים תמיד יהיו בראש סדר העדיפויות שלך.

כאמהות יחידניות הנחה זו מקבלת משנה תוקף. לעיתים יש תחושה כי מצפים מאיתנו או יותר נכון אנחנו מצפות מעצמינו כאמהות, לעטות על עצמינו את תפקיד הקדושות המעונות. ברור לנו שנעשה כל מה שבכוחנו על מנת לשמור על נפשם הרכה של ילדינו, תהיה ההקרבה אשר תהיה – אנחנו מוכנות לשלם את המחיר, כל מחיר. אבל עליה וקוץ בה, המציאות מראה ש:

הקרבה היא אומנם דבר אצילי אך קורבנות הרבה פחות – אישה שאינה מאושרת, היא אמא שאינה מאושרת ואמא שאינה מאושרת היא בהכרח אמא פחות טובה.

הנחת יסוד #2 – זוגיות חשובה לילדיך לא פחות משהיא חשובה עבורך.

הילדים שלנו לומדים מאתנו. הם לומדים אחריות, הם לומדים כבוד והם לומדים אהבה וזוגיות מהי. ללא דמות לחיקויי כיצד וממי הם ילמדו? החלטת לצאת לחפש אהבה, עשי זאת עם ראש מורם ובביטחון מלא – מגיע לך לאהוב, מגיע לך שיאהבו אותך ומגיע לילדים שלך ללמוד מהי אהבה.

תראי בעיני רוחך את המשפחה שאת מקווה ליצור

שאלת את עצמך למה בעצם את מחפשת זוגיות חדשה? רבים חושבים שכאמהות יחידניות אנחנו מחפשות גבר שיציל אותנו ויקח אותנו תחת חסותו. תבררי עם עצמך מה בדיוק את מחפשת וכך גם גדל הסיכוי שלך למצוא זאת.

לכל אחת מאיתנו חלום או ויז'ן של חיי המשפחה האידיאליים שלה. אולי את חולמת על מבנה משפחתי מסורתי – גבר, אישה וכל החבילה תחת קורת גג אחת? או אולי את בעצם מחפשת זוגיות שבה כל אחד מנהל את משק ביתו באופן עצמאי כאשר הביחד שלכם הוא לרוב ללא הילדים? מגוון האפשרויות הוא כמעט אינסופי. שקלי היטב והגדירי לעצמך מה המבנה המשפחתי המתאים ביותר לך ולילדיך. במילים אחרות, אם בן הזוג הפוטנציאלי אינו משתלב טוב עם מבנה המשפחה הנכון לך, אל תכפי זאת עליו או עליך.

הרגישי בנוח עם אתרי הכרויות

עד כמה חרדה הרגשתי לפני שנרשמתי לאתר הכרויות, מ 1-10? 11. עד כמה באמת האמנתי שאוכל למצוא אהבה וזוגיות מתוך מאגר הפרופילים האינסופי שרץ מול עיני? לא ממש. לי זה קצת הרגיש כמו שוק בשר והאמת היה לי מאוד קשה לתת לעצמי להרגיש שיש פה סיכוי אמיתי. נכון, יש לא מעט זבל באתרים הללו אך מסתבר שיש גם לא מעט גברים איכותיים ורציניים המחפשים אהבה בדיוק כמונו. אני מצאתי אהבה אונליין – תני לאתרי ההיכרויות הזדמנות אמיתית – מי יודע אולי הצפרדע הדיגיטלית תהפוך בעולם האמיתי לנסיך.

הנה רשימה של כמה אתרים שאת חלקם בדקתי בעצמי ועל חלקם שמעתי מחברות

 • JDATE
  התחנה המרכזית של הרווקים והרווקות. כולם היו שם וכולם כנראה גם יהיו
 • lovely.co.il
  אתר הכרויות בעל מוניטין ארוך של הצלחה
 • Alpha
  אתר לחיפוש קשר רציני בלבד ותהליך ההרשמה משקף זאת
 • ladies-first
  אתר הכרויות חינמי
 • Datebook
  אתר הכרויות חינמי
 • Lovely.co.il
  אתר הכרויות חינמי
 • Zivug4u.co.il
  אתר הכרויות לציבור הדתי והמסורתי

כנות ופתיחות זה שם המשחק

"אמא, לאן את הולכת?"

"אמממממ, אני יוצאת עם חברה לקפה"

"אז למה התלבשת כל כך יפה אם את רק יוצאת לקפה?"

"אממממ, זה בית קפה מפונפן"

נשמע קצת מוכר? הסיכוי שתצליחי להסתיר מילדיך את העובדה שאת יוצאת לדייטים לאורך זמן הוא קלוש ביותר. יתכן שזה יעבוד פעם, פעמיים אבל שקרים עתידם להתגלות, מה שעלול ליצור סדק, ולו הקטן ביותר, באמינות שלך מולם. מה גם, כשיגיע הרגע ותפגשי את "מיסטר רייט" תדירות המפגשים תגדל מה שעלול לייצר סחרחרה של רמאויות קטנות.

אין באמת סיבה להסתיר מילדיך שאת יוצאת לדייטים, להיפך. זו אחת מההזדמנות הלימודיות הטובות הנקרות בדרכך. בהתאם לגיל ילדיך, שתפי אותם. הראי להם שאהבה וזוגיות חשובה לך. שתפי אותם במה חשוב לך בבן הזוג שאת מחפשת, נצלי את ההזדמנות ללמד אותם להישאר נאמנים ללב שלהם ולערכים שלהם. גם הם בתורם יחפשו יום אחד אהבה. תני להם את הכלים למצוא את האהבה שתעזור להם לגדול ולפרוח וזוגיות שתחזק ותבנה אותם.

הילדים שלנו צריכים לראות אותנו נהנות, יוצאות לעולם ויוצרות לעצמינו חיים חדשים. הבטיחי את הבטחון שלהם במציאות שלהם, במקום שלהם ובאהבה שלך, כל עוד הם מרגישים בטוחים הם רק ירוויחו ויתחזקו.

רק משהו אחד. את מכירה את ילדיך יותר טוב מכולם ואת יודעת מה נכון עבורם. פסעי בזהירות בין הטיפות, היי גלויה ואמיתית עד כמה שמרגיש לך נכון לך ולילדיך ובתוך כל זאת, זכרי, לא לוותר על עצמך.

הניחי את כל הקלפים על השולחן 

התחלת לצאת לדייטים? היי גלויה ואמיתית עם האדם החדש. ספרי לו שיש לך ילדים, ספרי לו כמה ילדים יש לך ומה גילם – כבר בדייט הראשון או אפילו קודם. הורות זה חלק מאוד מרכזי במי שאת, בזהות שלך ובחיים שלך, כך שאין שום יתרון בלהסתיר זאת. חסכי לעצמך זמן יקר ואכזבות. שקיפות ואמינות הם סנן ראשוני נהדר ובסיס טוב להמשך הקשר.

מיון וסינון

דברו קודם כל בטלפון. נראה אומנם טריוויאלי אך מפתיע כמה דייטים מתקיימים ללא הכרות מקדימה בטלפון. חסכי לעצמך זמן ובייביסיטר ונצלי את הטלפון לסינון ראשוני.

נפגשתם? בעולם של היום, זהירות היא אף פעם לא דבר רע. הימנעי מלשתף יותר מידי פרטים ותמונות של ילדיך בפני הדייט החדש עד אשר הוא רכש, לאורך זמן, את אמונך.

באחריותך למיין ולסנן היטב בני זוג פוטנציאליים על מנת לוודא שאת וילדייך בטוחים.

סמכי על תחושת הבטן שלך

הנחת יסוד #3 – אם יש ספק, אין ספק!

האינטואיציות שלנו כנשים וכאימהות לעיתים רחוקות מטעות אותנו. קיבלת תחושת בטן שמשהו אינו כשורה, שהבחור אינו אמין או שמרגיש לך לא נכון למשפחתך. אל תיקחי סיכון, תסמכי על עצמך והמשיכי הלאה.

מתי נכון להפגיש את מושא אהבתך החדש עם ילדיך?

שאלת מיליון הדולר. מתי נכון להציג אהבה חדשה לילדים? האמת היא שאין תשובה חד משמעות לשאלה הזו. התשובה הקצרה – מתי שאת מרגישה שזה נכון! התשובה הארוכה טיפה יותר מורכבת והיא מתחלקת לשתי אסכולות. הראשונה דוגלת בגישה שעל מנת למנוע מילדינו עוגמת נפש, תחושת נטישה חוזרת ונישנית כאשר מערכת יחסים אינה מבשילה, יש להימנע מלהציג בן זוג חדש לילדים לפחות עד לזמן שבו הוא הופך מגבר שאת רק יוצאת איתו לגבר שאת רצינית לגביו ואולי אפילו שוקלת להתמסד עימו (לא, הכוונה לא בהכרח לעבור לגור ביחד). האסכולה השניה נוטה יותר לכיוון שדווקא שקיפות, אמינות ומנה של מציאות, היא הדרך הנכונה.

אני נוטה למקום כלשהו באמצע. הגעת לשלב ביחסים שבו את מרגישה שזה רציני, שהקשר החדש בטוח עבורך ועבור ילדיך ואת מרגישה שזה קשר בונה וחיובי, ערכי הכרות ראשונית בין הילדים לאדם החדש במיקום נייטרלי. צאו לכמה טיולים או פיקניקים והרגישי את הדינמיקה המתפתחת. את מרגישה שזה עובד וכי החיבור ביניכם מתחזק עוד יותר בגין הקשר המתפתח? זה השלב להתקדם, הכיני את הקרקע, שתפי את הילדים בתחושותיך, ספרי להם מה התכונות שבגינן את מחבבת את האדם החדש בחייך, עני על כל השאלות שלהם והיי רגישה לתחושות ולרגשות שלהם. תני להם להתקרב בקצב שלהם. יתכן שתחילה אף יתעלמו מנוכחתו קליל, הכל בסדר. בצעדי תינוק תני לקשר החדש להתפתח. הצלחה מחייבת המון הכלה, סבלנות ורגישות.

ראש פתוח וראש טוב

עולם ההכרויות דורש לא מעט חוסן נפשי, כאשר דייטים מסויימים יסתיימו בטוב ואחרים כנראה פחות. אם יצאת לדייט ולא נוצר הניצוץ הקסום המיוחל, אל תתני לזה לייאש אותך. זכרי שמולך יושב אדם שמחפש גם הוא אהבה וגם אם לא מצאת אהבה אולי מצאת חבר חדש (או אולי גנן חדש).

נסי לצחוק על המצב ועל עצמך. תתרגשי, תהני מהרגע ומהחוויה עצמה כי אחרי ש"מיסטר רייט" יופיע, כל זה יחלוף (מי יודע, אולי אפילו תגעגעי לחלקים מסויימים).